| 1 yorum ]

Arkadaşlarımın bana sıkça sordukları sorulardan birisi olan düşecek 3 karakterli domain bulma yöntemini şimdi sizlere anlatacağım.Aslında pek çok kişi bilir ama ben yine de bilmeyenler için anlatayım.

Öncelikle buraya girelim , siteye girdikten sonra sol tarafta aşağıda resmini koyduğum yer gözünüze çarpacaktır.

Şimdi sıra geldi düşecek domainleri bulmaya. Ama herşeyden önce kaç karakterli ve hangi uzantılı domain istediğimizi belirlemeliyiz. Örneğin ben 3 karakterli .net uzantılı düşecek domainlere bakmak istiyorum, o halde öncelikle yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi ''Advanced Search'' yazan yere tıklıyoruz.

Advanced Search yazan yere tıkladıktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi işimizi kolaylaştıracak ekstra bölümler ortaya çıkacak. Artık yukarıda da belirttiğim gibi örnek amaçlı, 3 karakterli .net uzantılı düşecek domainleri aramaya başlayabilriz.

Ama öncelikle işimize yarayacak birkaç tane bölümün açıklamasını yapalım.

Domain contains : Düşecek domainlerin kaç karakterli olmasını istiyorsak onu yazıyoruz.(Ben 3 karakterlilere bakacağım için 3 yazdım)

Domain Extension : Düşecek domainlerin uzantılarını belirliyoruz.(Ben .net uzantılı düşecek domain aradığım için sadece .net 'in yanındaki kutucuğa tick koydum.

Deletion Date : Hangi tarihteki düşecek domainlere bakmak istiyorsak onu seçiyoruz.(Ben bugün düşecek domainlere bakmak istediğim için Today'i seçtim.Gereken yerleri doldurduktan sonra ''Search'' butonuna basıyoruz ve belirlediğimiz kriterlere uyan bugün içinde düşecek domainler listeleniyor.

1 yorum

küçük oyunlar dedi ki... @ 28 Ocak 2011 17:23

güzel site gerçi pek bırakmazlar ama http://www.savespell.com sitesinide kullanabilirsiniz

Yorum Gönder


Yazıyla Alakası Olmayan,Küfür Ve Argo İçeren Yorumlar Yayınlanmamaktadır.