| 0 yorum ]

Bazı arkadaşların Adsense hesabı açabilmek için çok uğraştıklarını fakat bir türlü olumlu sonuç alamadaklarını çeşitli platformlarda gezinirken gözlemledim. Bilmeyenler için tekrar hatırlatmakta fayda var.

Google Adsense Nedir?

Kısaca Google Adsense; internet sitesi sahiplerinin içerik sayfalarında, içerikli ile alakalı Google reklamlarını göstermesi ve bu reklamların aldığı her bir tık'dan para kazanmasına dayalı bir Google reklam hizmetidir.

Adsense Hesabı Alabilmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

Webmaster forumlarında ve benzeri yerlerde türlü bilgiler mevcut. Öncelikle işe birkaç Google araması ile başlayın. Forumlarda ve benzer sitelerde okuduğunuz yöntemlerle başvurdunuz ve yine olumsuz cevap aldınız. O halde bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz. Nedir o bazı şeyler?

Dikkat Edilecek Önemli Noktalar Ve Adım Adım Adsense'e Uygun Site Oluşturmak

Ben de ilk adsense başvurumda olumsuz cevap almıştım. Adsense hakkında okumadığım makale kalmamıştı desem yeridir. Şimdi benim denediğim ve olumlu sonuca ulaştığım birkaç detayı sizinle paylaşacağım.

Adsense'e başvurdunuz ve olumsuz cevap aldıysanız, bu sefer farklı bir mail adresi ile başvurun. Gmail ile başvurmanız daha iyi olacaktır.
Esas önemli nokta sitenizin içeriğidir. Siteniz çöp siteyse yani içerik başka sitelerden kopyalanıyorsa, tasarımınız vs. baştan savma ise size tavsiyem o site ile başvurmayın.
Kendinize bir blog açın düzenli olarak günde 1-2 tane yazı ekleyin. Tabi yine hatırlatayım yazıları siz yazın, yani özgün olsun. Yazacak birşey bulamıyorsanız o gün içerisinde yaptıklarınızı anlatın, vaktiniz yoksa ücretli makale yazan arkadaşlar ile anlaşın.
Bunları yaparken acele etmeyin. Blog'u açıp 2 gün sonra Adsense'e başvurursanız ne yanıt alacağınızı gayet iyi biliyorsunuz. 1-2 ay sürekli güncelleyin blog sitenizi.
Blog sitenizin tasarımını mümkünse özgünleştirmeye çalışın. En azından bazı yerlerini düzenleyebilirsiniz. Buda size artı puan kazandıracaktır.
Yukarıda söylenenleri yaptınız, blogunuzda yeteri kadar içerik olduğuna inanıyorsanız, Adsense'e başvurma zamanı gelmiş demektir. Bazılarınızın kafası karışabilir, yeteri kadar içerikten kastım 25-30 tane özen ile yazılmış özgün yazılardır. Abartmaya lüzum yok.
Artık sıra geldi Adsense başvuru formunun bulunduğu sayfaya gitmeye. Ben başvuru yapalı uzun zaman olduğu için bu kısmı pek hatırlamıyorum. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken şey özellikle adres kısmı. Adresinizi kutucuğa yazarken tam yazın yani ''Mahalle, Sokak, Cadde, Apartman veya Site Adı, Kapı Numarası'' gibi adres detaylarını atlamayınız. Formun geri kalan kısmınıda dikkatli bir şekilde doldurduysanız bu adımı da başarılı ile tamamladık.
Şimdi sırada en zorlu süreç yani sabretmek var. Sakın tekrardan başvuru yapmaya kalkışmayın, sabredin. Tabi boş boş da durmayın. Yazım kurallarına sadık bir biçimde günde bir defa Adsense'e güzel bir dille başvurumuzun durumunu öğrenmek istediğimize dair mail atıyoruz. Otomatik cevap gelecektir, gelen otomatik cevabı yanıtlaya tıklayarak tekrar yazdığımız yazıyı yazıyoruz ve gönderiyoruz. Soranlar olacaktır hangi adrese göndereceğiz diye onunda cevabını verelim hemen. Maillerinizi adsense-tr@google.com adresine göndereceksiniz.
Yapacağınız herşeyi yaptınız, artık başvurunuzun cevabını bekleyeceksiniz. Başvurunuzu beklerken blogunuzu ihmal etmeyin. Günlük yazı yazmaya devam edin.

Yapılan başvurulara cevap 1 saatte de gelebilir 1 yılda da. Dediğim gibi yapmanız gereken tek şey sabretmek. Benim başvurum 1 hafta içinde onaylanmıştı. Siz yinede boş durmayın yukarıda belirttiğim koşullarda Adsense'e mail atın ve blogunuzu güncelleyin.

0 yorum

Yorum Gönder


Yazıyla Alakası Olmayan,Küfür Ve Argo İçeren Yorumlar Yayınlanmamaktadır.